TESİSLERİMİZ


Üretim Tesisleri

Başer Madencilik entegre üretim tesisleri, 72.631 m2’lik dış alan ve 3.500 m2’lik kapalı alan üzerine, Şarkikaraağaç-Isparta otoyolunun 3.km’sinde kurulmuştur. Hammadde hazırlama/zenginleştirme, çamurun geri dönüşümü, optoelektronik ayırma sisteminden konsantre ekstra (beyaz) barit sağlama, standart barit ve nihai mikronize barit üretimi ve paketleme gibi işlemlerin tümü bu tesiste gerçekleştirilmektedir.

Başer Madencilik, üretim kapasitesini en üst düzeye çıkarmakta ve sürekli gelişim ve iyileştirilmiş tesislerle geniş ürün yelpazesine ulaşmaktadır.
Cevher Hazırlama, Yıkama ve Zenginleştirme Sistemimiz

Sistem üç farklı ürün ortaya çıkarır: nihai konsantre, ara ürün ve atık/çamur.
Konsantre barit üretim kapasitesi yıllık yaklaşık 150.000 ton ve elde edilen konsantre ürün yıllık ortalama 80.000 tondur.  


Barit Öğütme, Mikronize Etme ve Paketleme Sistemi

Barit Öğütme, Mikronize Etme ve Paketleme Sistemimizin üretim kapasitesi sondaj ve diğer uygulamalar için yıllık 100.000 ton, mikronize ve kimyasal barit için yıllık 30.000 tondur.Paketleme Sistemi

Otomatik paketleme ünitelerinde, paketleme türleri 1.000-1.200-1.500 kg’lık büyük torbalar, 24-40 kg’lık Kraft torbalar halinde paketlenir.  Ayrıca talep halinde dökme dolum sistemlerinden silobuslara yükleme yapılarak müşterilere dökme ürün de gönderilebilmektedir. 


Laboratuvar ve Kalite Güvence


Başer Madencilik Laboratuvarı, devamlı ürün kalitesini korumak için her önemli işleme aşamasında ham maddelerin tam kontrolü ile genel ve özel kontrol ve testlerin her aşamasını analiz etmek için gerekli tüm ekipman ve araçlarla donatılmıştır.